Kancelaria prawna Saska Kępa

Prawo medyczne jest to zbiór norm prawa materialnego i procesowego, który obejmuje między innymi prawo cywilne, administracyjne, karne, jak również i wszelkie procedury regulujące prawa i obowiązki pacjentów, a także lekarzy i innych osób związanych ze światem medycyny. A co w sytuacji, w której dojdzie do naruszenia tego prawa? 

 

***

 

Każde naruszenie prawa, niedopełnienie swoich zadań w zakresie pomocy medycznej, złamanie tajemnicy lekarskiej czy też popełnienie błędu lekarskiego, wiąże się z możliwością dochodzenia przez pacjenta swoich praw na drodze sądowej. Czy warto o to walczyć? Jak najbardziej tak. Często w wyniku błędów dochodzi do tymczasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zazwyczaj skutkiem złych działań lekarzy są zabiegi, masaże, rehabilitacja i inne usługi, które miałyby zmierzyć do poprawy życia pacjenta. Wszystko to kosztuje, a niestety pacjent sam nie jest w stanie często tych kosztów ponosić. Walcząc o odszkodowanie czy rekompensatę, można uzyskać pieniądze na leczenie. Czyż więc nie jest to warte działań? Czy nie na tym powinno się skupić, by o  prawdę w sądzie walczyć?

Dla kogo świadczymy swoje usługi?

Wachlarz  naszych usług kierujemy do wszystkich klientów, którzy pragną skorzystać z pomocy adwokata w zakresie prawa medycznego. Dokładamy wszelkich starań, by każdy klient otrzymał to, na czym tylko mu zależy. Pomoc, wsparcie, reprezentowanie go w sądzie i najwyższa jakość świadczonych usług, a wszystko to po to, aby całość sprawy mogła zakończyć się szczęśliwym finałem. Oczywiście wiadomo, iż każda sprawa jest inna i każda wymaga zupełnie innego podejścia. Jedne są łatwiejsze, inne trudniejsze, jedne można rozwiązać na jednej sprawie, inne wymagają dużo więcej czasu i działań, by mogły się zakończyć z pełnym zadowoleniem klienta. 

Komu świadczymy swoje usługi? Pacjentom, wobec których popełniono rażące błędy lekarskie, kobietom wobec których wykonano nieodpowiednie działania w kwestii przeprowadzonego porodu, osobom, który korzystały z usług chirurgów plastycznych i salonów kosmetycznych. W każdym przypadku, w którym pacjent czuje się poszkodowany, nasza pomoc może okazać się jedyną deską ratunku, by sprawa mogła zakończyć się pełnym zadowoleniem i dojściem do prawdy. 

Nie ma dla nas zleceń, których realizacji nie bylibyśmy w stanie się podjąć. Nie ma dla nas zadań, w których dobro pacjenta nie stanowiłoby dla nas rzeczy priorytetowej. W każdym przypadku staramy się w pełni dochodzić praw osób poszkodowanych i robimy wszystko, co w naszej mocy, by finał sprawy okazał się satysfakcjonujący i dla nas i dla naszych klientów. Przeprowadzamy wywiad, zbieramy dokumentację, obieramy odpowiednią drogę walki, analizujemy wszelkie działania i dążymy do tego, by nasz klient otrzymał odpowiednie zadośćuczynienie za poniesione szkody, bez względu na to, jaki mają one wydźwięk.

Kancelaria Adwokacka
adw. Karolina Seidel
ul. Saska 7E,
03-968 Warszawa

+48 511 098 052
biuro@adwokat-seidel.pl