Specjalistka prawa medycznego

Poznaj mnie bliżej

Nazywam się Karolina Seidel i jestem założycielką Kancelarii.

Jestem absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Prawa Medycznego i Bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Jestem członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

W 2013 roku założyłam własną kancelarię pod nazwą Seidel Kancelaria Adwokacka, której siedziba mieści się w Warszawie.

Prowadzę procesy cywilne, karne oraz dyscyplinarne związane z błędami lekarskimi i zaniedbaniami medycznymi  na terenie całego kraju. Reprezentuję Klientów w postępowaniach mediacyjnych dot. medycznych roszczeń odszkodowawczych oraz roszczeń związanych z medycyną estetyczną.

Znajomość branży medycyny estetycznej, kosmetologii i branży beauty sprawia, że zgłaszają się do mnie zarówno pacjenci poszkodowani w wyniku zabiegu estetycznego, jak i gabinety oraz kliniki, które dostrzegają konieczność właściwego zadbania o odpowiednie umowy i zgody.

Komentuję najgorętsze wydarzenia w polskiej ochronie zdrowia dla Faktów TVN i Faktów po Faktach TVN24.

Udzielam eksperckim komentarzy dla telewizji polskiej w ramach programu „Sprawa dla reportera” oraz „Pytanie na śniadanie”.

Mam przyjemność wypowiadać się dla ogólnopolskich dzienników ekonomiczno – prawnych takich jak Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza.

Udzielam wywiadów w tematach związanych z błędami w medycynie i kosmetologii estetycznej dla Sekielski Brothers Studio.

Wygłaszam wykłady dla studentów Wydziałów Prawa, m.in. dla ELSA – The Europien Law Students’ Association.

Jestem autorką artykułów dla magazynów i czasopism związanych z branżą beauty takich jak LNE – Profesjonalny Magazyn kosmetyczny Beauty and Healthy Aging, czy Aesthetic Business – Specjalistyczny Magazyn o zabiegach estetycznych, jak i Mademoiselle – Magazyn dla Kobiet z klasą i wielu innych. 

Swoje prelekcje dot. prawa medycznego wygłosiłam m.in. podczas:

  • Konferencji naukowo-szkoleniowej Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego pt.: CHIRURGIA RĘKI I STOPY w Szczecinie dnia 26.04.2014 r., temat prelekcji: „Błąd w sztuce medycznej”;
  • Konferencji Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Alergologicznego we Wrocławiu, dnia 10.05.2014 r., temat prelekcji: „Zasady prowadzenia dokumentacji medycznej pod kątem kontroli z ramienia NFZ w zakresie prawidłowości podjętego leczenia”;
  • Konferencji Ogólnopolskiego Forum Kosmetologii i Medycyny Estetycznej „BEAUTY EXPERT” w Katowicach, dnia 21.10.2018r, temat prelekcji: „Bezpieczeństwo w gabinetach kosmetologicznych, klinikach medycyny estetycznej i ośrodkach SPA.”;
  • Konferencji Innova Med. Management Katowice, dnia 23.10.2018r temat prelekcji: „Monitor zmian legislacyjnych w sektorze Ochrony Zdrowia Publicznego”;
  • Ogólnopolskiej Konferencji Problemy Alergologiczne w Kosmetologii i Problemach Skóry w Poznaniu dnia 20.09.2020 r.;
  • Ogólnopolskiej Konferencji Problemy Alergologiczne w Kosmetologii i Problemach Skóry w Poznaniu dnia 24.09.2021 r;
  • Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej IADE w Sopocie dnia 19.05.2023 r., temat prelekcji: „Aspekty prawne stosowania preparatów off-label w medycynie estetycznej”;
  • XXIV Konferencji Alergologów, Pulmonologów i Immunologów Klinicznych, dnia 10.09.2023r. w Lublinie temat prelekcji: „Nowości w prawie – medycznym w 2022 i 2023r.”;
  • i wielu innych.

Prowadzę szkolenia i webinary on-line dot. prawa medycznego oraz medycyny i kosmetologii estetycznej dedykowane zarówno lekarzom, osobom wykonującym zawody medyczne, jak i kosmetologom. 

Biorę udział w licznych inicjatywach mających na celu poprawę jakości ochrony zdrowia w naszym kraju oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

Prowadzona przeze mnie kancelaria w 2021r. podczas gali XV Polish Businesswoman Awards została wyróżniona tytułem: „Lidera wśród kancelarii ze specjalizacją w prawie medycznym”.

Kontakt

Porozmawiajmy, jak mogę
pomóc w Twojej sprawie.