Pomoc prawna dla pacjentów

Skontaktuj się ze mną

Pomagamy w słusznej sprawie

Ucierpiałaś/eś w wyniku błędu lekarskiego lub zaniedbania podmiotu leczniczego? Może dotknęło to bliskiej Ci osoby? Jeśli tak, pomogę Ci znaleźć właściwą drogę, aby szybko i skutecznie zrealizować przysługujące Ci roszczenia.

Ponad 10 lat doświadczenia

Kancelaria ma ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu medycznych procesów sądowych na terenie całego kraju. Pozywamy lekarzy operatorów, gabinety lekarskie, przychodnie, szpitale lub też ich ubezpieczycieli.


Dochodzone przez nas pozwami kwoty odszkodowań i zadośćuczynień sięgają często kilkudziesięciu tysięcy złotych, a nawet milionów.


Każdy błąd lekarski skrupulatnie analizujemy podczas konsultacji w Kancelarii, a jeśli zamieszkujesz w znacznej odległości od jej siedziby, spotykamy się on-line.


Reprezentujemy pokrzywdzonych pacjentów nie tylko przed sądami i prokuraturami, ale również przed Rzecznikiem Praw Pacjenta oraz Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej przy Izbie Lekarskiej.

Sprawy medyczne są wyjątkowo trudne i złożone.

Wymagają nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również potężnego nakładu pracy polegającego na skrupulatnej analizie dokumentacji medycznej, na której to podstawie prezentowane są argumenty i formułowane wnioski dowodowe w procesie.

Kancelaria zajmuje się różnego rodzaju błędami lekarskimi tj. błędami podczas operacji, błędami w diagnozie, nierozpoznania chorób i schorzeń, błędami okołoporodowymi czy zaniedbaniami takimi jaki pozostawione narzędzie w polu zabiegowym lub zakażenie bakterią.

Do każdej sprawy podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem.

Bogate doświadczenie zawodowe Kancelarii pozwoliło nam wypracować mechanizmy, które skutecznie i szybko przeprowadzą Cię przez pozasądowe negocjacje z ubezpieczycielami medyków i placówek medycznych.

Zawarliśmy już dziesiątki ugód, które pozwoliły naszym Klientom uzyskać wysokie odszkodowania, bez konieczności wdawania się w kosztowny proces sądowy.

Konsultacja on-line

Jeśli masz podejrzenie o błędzie lekarskim, nie wiesz, czy Twój problem medyczny nadaje się na podjęcie kroków prawnych, sprawdzisz to szybko, umawiając się ze mną na konsultacje on-line. 

Konsultacja może odbyć się w dogodnej dla Ciebie porze dnia oraz w dowolnej formie, zarówno przez telefon,  jak i przy pomocy aplikacji:

  • Microsoft Teams,
  • Skype,
  • WhatsApp,
  • innej aplikacji służącej zdalnemu komunikowaniu się.

Konsultacja on-line to również najszybsza i najwygodniejsza forma, aby skonsultować każdy problem medyczny związany z prowadzonym biznesem.

Przed konsultacją możesz wysłać drogą mailową skany niezbędnych do analizy dokumentów, tak by konsultacja była w pełni owocna i dostarczyła Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania i trudne zagadnienia prawne.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

W jakich sprawach medycznych mam szanse uzyskać odszkodowanie?

Odszkodowanie i zadośćuczynienie przysługuje Ci wtedy gdy doszło do błędu lekarskiego lub zaniedbania w placówce medycznej. Każda tego rodzaju sytuacja jest szczegółowo przeze mnie analizowana pod kątem zachowania obowiązujących standardów i należytej staranności jaka spoczywa na pracownikach służby zdrowia.

Jeśli mam podejrzenie, że doszło do błędu lekarskiego jakie mogę podjąć kroki prawne?

W zależności od rodzaju zaniedbania czy błędu medycznego, sprawę przede wszystkim można skierować do Ubezpieczyciela placówki medycznej i negocjować warunki zawarcia ugody. Jeśli to się nie powiedzie, można zainicjować postępowanie przed Rzecznikiem Praw Pacjenta w Warszawie.  Tylko wówczas gdy doszło do naruszenia zasad etyki lekarskiej sprawę kieruje się do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Izbie Lekarskiej. Ponadto w sytuacji gdy mogło dojść do popełnienia przestępstwa np. bezpośredniego narażenia na utratę zdrowia lub życia pacjenta przez personel medyczny, sprawę kieruje się do Prokuratora.

Ile kosztuje poprowadzenie sprawy medycznej?

Koszt poprowadzenia sprawy medycznej zależy od rodzaju kroków prawnych na które się zdecydujesz. Ponieważ każda sprawa medyczna jest indywidualna, przy ustaleniach w zakresie wynagrodzenia Kancelarii, bierze się pod uwagę szacowany nakład pracy.

Jak długo trwa proces medyczny, w którym dochodzi się odszkodowania za zaniedbanie medyczne albo błąd lekarski?

Proces medyczny przed sądem powszechnym może potrwać nawet kilka lat, dlatego też Kancelaria zawsze negocjuje warunki porozumienia w drodze ugody z placówką medyczną, lekarzem lub jej Ubezpieczycielem. To pozwala pacjentowi uniknąć długiego procesu sądowego i szybko uzyskać pieniądze np. na leczenie naprawcze itp.

Jakie są szanse na zawarcie ugody i uzyskanie odszkodowania bez sądu w sprawie dot. błędu medycznego?

Kancelaria zawarła już kilkadziesiąt ugód z Ubezpieczycielami. Szanse na powodzenia rozmów ugodowych zależą od rodzaju sprawy, skali zaniedbania medycznego, ale również oczekiwań Klienta. W tym zakresie zawsze Klient może liczyć na rzetelne doradztwo mecenas Karoliny Seidel.

Czy kancelaria prowadzi sprawy także poza Warszawą?

Tak, Kancelaria prowadzi procesy sądowe w całej Polsce. Aktualnie wiele rozpraw sądowych odbywa się zdalnie, bez konieczności osobistego udziału pełnomocnika w sądzie. Z wieloma Klientami Kancelarii, również zamieszkującymi zagranicą, kontakt odbywa się wyłącznie on-line.

 

Kontakt

Porozmawiajmy, jak mogę
pomóc w Twojej sprawie.