Kancelaria prawo medyczne Warszawa

Poszukujesz niezawodnego prawnika zajmującego się błędami medycznymi w Warszawie?

Skontaktuj się ze mną i zadbaj o Swoje sprawy

tel. 511 098 052

mail: biuro@adwokat-seidel.pl

 

Miałem z Panią konsultację. Dużo Pani mi wyjaśniła, bardzo wyraźnie. I co najważniejsze to zniknął mi stres w mojej sprawie. Nie współpracowałem więcej, ale na pewno przy kolejnej potrzebie będę kontaktować się:)
Oles Arkushyn
Opinia pochodzi z Google
Pani Mecenas zajmowała się moją sprawą jak własną. Polecam szczególnie do spraw trudnych, bo jest odważna i ma doświadczenie wygląda na bardzo spokojną ale na sali sądowej jest bezkompromisowa. Mocna osobowość i zdolna prawniczka.
Jurek Wiktor
Opinia pochodzi z Google
Korzystałam z usług Pani Adwokat już kilkukrotnie i za każdym razem współpraca była bardzo dobra i zakończona oczekiwanymi rozwiązaniami. Bardzo profesjonalne podejście, olbrzymia wiedza i doświadczenie. Szybki i rzeczowy kontakt. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc. POLECAM.
Anna Dąbrowska
Opinia pochodzi z Google
Pani Adwokat Karolina Seidel godna polecenia profesjonalistka w każdym calu.Dwie sprawy zakończone pomyślnie,przy tym cały czas świetny kontakt dotyczący toczących się spraw.Wiec jeśli ktoś się zastanawia nad wyborem dobrego i skutecznego Adwokata to polecam Kancelarię Adwokacką Pani Karoliny Seidel.
Lukasz Garbat
Opinia pochodzi z Google
Pani Adwokat niesamowicie profesjonalna, w 100% zaangażowana w sprawy klienta. Działa szybko, sprawnie i skutecznie. Zdecydowanie polecam!
Beauty Thermal
Opinia pochodzi z Google
Pani mecenas super zajęła się moją sprawą rodzinną. Polecam.
Piotr Nowak
Opinia pochodzi z Google
Adwokat godny polecenia, profesjonalny, szybki i przejęty sprawą. I co najważniejsze skuteczny.
Michal Fuczak
Opinia pochodzi z Google
Polecam Panią Mecenas Karolinę Seidel, wiedza i profesjonalizm nie do przebicia.
Monika Zygmunciak
Opinia pochodzi z Google

 

Szanowni Państwo,

Główną specjalizacją kancelarii adwokackiej Karoliny Seidel jest prawo medyczne. Jest to zbiór norm i przepisów z zakresu gałęzi prawa cywilnego (https://adwokat-seidel.pl/uslugi/prawo-cywilne/), karnego i administracyjnego. Reguluje prawa i obowiązki m.in. lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, położnych, a także pacjentów i organów państwowych działających w zakresie publicznej opieki zdrowotnej. Sprawy związane z medycyną estetyczną i kosmetologią również znajdą rozwiązanie w tym dziale prawa.

prawnik medyczny Warszawa

Nasi adwokaci zajmują się obroną klientów w procesach karnych i cywilnych. Często są one  następstwami wynikającymi z błędów podczas operacji, źle postawionej diagnozy czy nieprawidłowego rozpoznania chorób i schorzeń (tzw. błąd w sztuce lekarskiej). Przez popełniane błędy lekarskie spada zaufanie pacjentów do całego systemu zdrowotnego. 

Prowadzimy także sprawy związane z błędami okołoporodowymi. Jest to szczególny rodzaj błędu lekarskiego; dotyczy dwóch osób: matki i dziecka. Najczęściej dochodzi do niego przy niewykonaniu lub zbyt późnym wykonaniu cesarskiego cięcia i braku regularnego monitorowania stanu płodu. W takich przypadkach można dochodzić odszkodowania za poniesione wydatki związane z leczeniem, zadośćuczynienia za doznane cierpienie, a także comiesięcznej renty z tytułu zwiększonych potrzeb. Zarówno dziecko jak i rodzice mają inne terminy na dochodzenie swoich świadczeń. Orzecznictwo sądowe uznaje możliwość dochodzenia zadośćuczynienia dla rodziców nawet, gdy dziecko nie zmarło na skutek błędu w sztuce lekarskiej. Jak w każdym procesie związanym z medycyną, w tym przypadku także potrzebna jest opinia biegłych, zeznania świadków i cała dokumentacja szpitalna.

Sprawy medyczne (https://adwokat-seidel.pl/medyczne-prawo-karne-warszawa) są wyjątkowo skomplikowane i wymagają potężnego nakładu pracy. Ich złożoność polega na połączeniu specjalistycznej wiedzy z analizą dokumentacji medycznej. Na tej podstawie jesteśmy w stanie sformułować argumenty i przedstawić dowody w procesie. Do każdej sprawy podchodzimy rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem. Dzięki temu wiele spraw zakończyliśmy wygraną z bardzo wysokim zadośćuczynieniem.

Mamy doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądem powszechnym, Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej, Rzecznikiem Praw Pacjenta oraz Wojewódzkimi Komisjami do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, a także – w najpoważniejszych przypadkach – przed prokuratorem.

Dzięki wieloletniej praktyce w tym temacie przygotowaliśmy specjalny program szkoleń z zakresu prawa medycznego dla pracowników ochrony zdrowia. Obejmuje on problematykę związaną z funkcjonowaniem systemu zdrowotnego w Polsce, prawa i obowiązki pacjentów, a także zasady odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej dla pracowników opieki zdrowotnej. Posiadając taką wiedzę zarówno osoby pracujące w tej branży, jak i korzystające z ich usług zyskują większą świadomość konsekwencji swoich działań ale też i przysługujących im przywilejów. 

W jaki sposób można się umówić na spotkanie?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr. 511 098 052, wysłania wiadomości na adres: biuro@adwokat-seidel.pl lub osobistego w naszym biurze.

Czy powierzając Państwu moją sprawę rozwodową mogę liczyć, że zajmiecie się także sprawę o podział majątku?

Oczywiście, oprócz spraw rozwodowych zajmujemy się także reprezentowaniem w sprawach majątkowych.

Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z adwokatem?

Należy zabrać ze sobą wszystkie dokumenty mające znaczenie w sprawie.

Ile będzie trwała moja sprawa sądowa?

Długość procesu jest zależna m.in. od przedmiotu sprawy, stopnia skomplikowania, ilości dowodów i świadków, jest więc to bardzo indywidualna sprawa.

Ile zapłacę za prowadzenie sprawy karnej?

Koszt usługi adwokata zależy od wielu czynników, omawiamy tę kwestię na pierwszym spotkaniu w biurze po poznaniu zarysu sprawy.

Czy adwokat jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej?

Tak, adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa. Obowiązek ten wynika z Art. 6 ustawy Prawo o adwokaturze oraz z Kodeksu Etyki Adwokackiej.

Czy kancelaria prowadzi sprawy poza Warszawą?

Tak, istnieje taka możliwość.

Czy prowadzicie sprawy alimentacyjne?

Tak, zajmujemy się prawem rodzinnym, w tym także sprawami alimentacyjnymi.

Czy kancelaria jest ubezpieczona?

Tak, ten obowiązek kontroluje Okręgowa Rada Adwokacka.

Czy adwokat może nie zgodzić się na prowadzenie danej sprawy?

Tak, adwokat ma taką możliwość w wyjątkowych sytuacjach.

Tagi : prawnik medyczny warszawa prawnik medyczny warszawa kancelaria prawo medyczne prawo medyczne warszawa kancelaria prawa medycznego warszawa kancelaria prawo medyczne warszawa prawnik prawo medyczne warszawa adwokat sprawy medyczne warszawa adwokat prawo medyczne warszawa adwokat do spraw błędów medycznych Warszawa

Kontakt

Porozmawiajmy, jak mogę
pomóc w Twojej sprawie.