O Mnie

Nazywam się Karolina Seidel i jestem założycielem Kancelarii.

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych “Prawo medyczne i Bioetyka” Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2013 roku zdałam egzamin adwokacki i rozpoczęłam budowanie własnej kancelarii o profilu medycznych.

Jestem fachowcem w prawie medycznym oraz medycynie estetycznej i kosmetologii. Specjalizuję się w zagadnieniu tzw. błędu medycznego oraz błędu w sztuce w medycynie i kosmetologii estetycznej. Prowadzę procesy medyczne na terenie całej Polski. Przeprowadzam dla swoich Klientów procedury likwidacji szkód medycznych i estetycznych przed największymi ubezpieczycielami w kraju. 

Doradzam i pomagam właścicielom oraz osobom zarządzającym klinikami medycyny estetycznej, gabinetami kosmetologicznymi i ośrodkami wellness and spa w  bieżących problemach prawnych związanych z prowadzoną działalnością. Szczególna uwagę przy takiej obsłudze zwracam na zagadnienia dot. procedur reklamacyjnych w związku z błędami w sztuce podczas zabiegów estetycznych oraz wyborem dobrej polisy od odpowiedzialności cywilnej, która w razie szkody pokryje roszczenia pacjenta.  Wskazuje, jak w sposób prawidłowy, prowadzić dokumentacje medyczną i zabiegową, ankiety zdrowotne dla pacjentów/klientów czy też prawidłowe dokumenty zgód na zabiegi medyczne i upiększające. Przygotowuje kompletną dokumentację zabiegową dla podmiotów z branży estetycznej. 

Prowadzę szkolenia i webinary on-line dot. prawa medycznego oraz medycyny i kosmetologii estetycznej dedykowane zarówno lekarzom, osób wykonującym zawody medyczne, jak i kosmetologom. 

Udzielam prawnego wsparcia firmom organizującym szkolenia z medycyny i kosmetologii estetycznej. 

Mam przyjemność wypowiadać się dla ogólnopolskich dzienników ekonomiczno-prawnych takich jak Rzeczpospolita, gdzie w ostatnim czasie moje opinie ukazały się w artykułach:  Pacjenci nie odpuszczą za błędy medyków w następstwie teleporady – rp.pl oraz Ryzykowne zabiegi upiększające u kosmetyczek – lekarze i prawnicy chcą regulacji prawnych – rp.pl

Jestem autorką artykułów i udzielam eksperckich porad dla magazynów i czasopism związanych z branżą Beauty takich jak LNE – Profesjonalny Magazyn kosmetyczny Beauty and Healthy Aging, czy Aesthetic Business – Specjalistyczny Magazyn o zabiegach estetycznych, jak i Mademoiselle – Magazyn dla Kobiet z klasą i wielu innych. 

Swoją ekspercką wiedzą dzielę się na wielu sympozjach i konferencjach z branży medycznej i kosmetologicznej. Swoje prelekcje wygłosiłam m.in. na:

-Konferencji naukowo-szkoleniowe Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego pt.: CHIRURGIA RĘKI I STOPY w Szczecinie dnia 26.04.2014 r., temat prelekcji: „Błąd w sztuce medycznej. Jak skutecznie bronić się przed zarzutami pacjentów, aby uniknąć odpowiedzialności”,

-Konferencji Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Alergologicznego we Wrocławiu, dnia 10.05.2014 r., temat prelekcji: „Zasady prowadzenia dokumentacji medycznej pod kątem kontroli z ramienia NFZ w zakresie prawidłowości podjętego leczenia oraz zasadności i prawidłowości wystawiania recept”,

-Konferencji Ogólnopolskiego Forum Kosmetologii i Medycyny Estetycznej „BEAUTY EXPERT” w Katowicach, dnia 21.10.2018r, temat prelekcji: „Bezpieczeństwo w gabinetach kosmetologicznych, klinikach medycyny estetycznej i ośrodkach SPA. Formalne elementy zgody klienta na zabieg. Jak bronić się przed roszczeniami i jednocześnie zabezpieczyć prawnie przed skutkami ubocznymi zabiegów?”,

-Konferencji Innova Med. Management Katowice, dnia 23.10.2018r temat prelekcji: „Monitor zmian legislacyjnych w sektorze Ochrony Zdrowia Publicznego – stan prawny na II półrocze 2018 roku raz zmiany planowane na 1 stycznia 2019r”

– Ogólnopolska Konferencja Problemy Alergologiczne w Kosmetologii i Problemach Skóry w Poznaniu dnia 20 września 2020r. oraz kolejnej z tego cyklu  dnia 24 września 2021 r. 

i wielu innych. 

Pokaż

Kancelaria Adwokacka
adw. Karolina Seidel
ul. Saska 7E,
03-968 Warszawa

+48 511 098 052
biuro@adwokat-seidel.pl