O Mnie

Nazywam się Karolina Seidel i jestem założycielem Kancelarii.

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych “Prawo medyczne i Bioetyka” Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2013 roku zdałam egzamin adwokacki i rozpoczęłam budowanie własnej kancelarii.

Jestem fachowcem w prawie medycznym oraz medycynie estetycznej i kosmetologii. Specjalizuję się w zagadnieniu tzw. błędu lekarskiego i błędu okołoporodowego.

Doradzam i pomagam właścicielom oraz osobom zarządzającym klinikami medycyny estetycznej, salonami piękności i ośrodkami spa w bieżących problemach prawnych związanych z prowadzoną działalnością, w tym w zagadnieniach dot. roszczeń z zakresu błędów lekarskich oraz procedur reklamacyjnych w związku z zabiegami upiększającymi. Opiniuje i wskazuje, jak w sposób prawidłowy, prowadzić dokumentacje medyczną, ankiety dla pacjentów/klientów czy też formularze zgód na zabiegi medyczne i upiększające.

Prowadzę szkolenia z prawa medycznego dla lekarzy oraz osób wykonujących zawody medyczne. Jestem prelegentem na wielu konferencjach z branży medycznej i kosmetologicznej. Swoje prelekcje wygłosiłam m.in. na:

-Konferencji naukowo-szkoleniowe Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego pt.: CHIRURGIA RĘKI I STOPY w Szczecinie dnia 26.04.2014 r., temat prelekcji: „Błąd w sztuce medycznej. Jak skutecznie bronić się przed zarzutami pacjentów, aby uniknąć odpowiedzialności”,

-Konferencji Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Alergologicznego we Wrocławiu, dnia 10.05.2014 r., temat prelekcji: „Zasady prowadzenia dokumentacji medycznej pod kątem kontroli z ramienia NFZ w zakresie prawidłowości podjętego leczenia oraz zasadności i prawidłowości wystawiania recept”,

-Konferencji Ogólnopolskiego Forum Kosmetologii i Medycyny Estetycznej „BEAUTY EXPERT” w Katowicach, dnia 21.10.2018r, temat prelekcji: „Bezpieczeństwo w gabinetach kosmetologicznych, klinikach medycyny estetycznej i ośrodkach SPA. Formalne elementy zgody klienta na zabieg. Jak bronić się przed roszczeniami i jednocześnie zabezpieczyć prawnie przed skutkami ubocznymi zabiegów?”,

-Konferencji Innova Med. Management Katowice, dnia 23.10.2018r temat prelekcji: „Monitor zmian legislacyjnych w sektorze Ochrony Zdrowia Publicznego – stan prawny na II półrocze 2018 roku raz zmiany planowane na 1 stycznia 2019r”

Pokaż

Kancelaria Adwokacka
adw. Karolina Seidel
ul. Saska 7E,
03-968 Warszawa

(+48) 511 098 052
biuro@adwokat-seidel.pl