Adwokat Praga

Biuro kancelarii założonej przez Karolinę Seidel w 2013 roku mieści się przy ul. Saskiej w Warszawie, na dzielnicy Saska Kępa, nieopodal Pragi Południe. To usytuowanie pozwala na szybki i komfortowy dojazd. Przed budynkiem znajduje się parking, niedaleko jest także przystanek autobusowy dla jadących w stronę Gocławia, Dworca Centralnego i Wschodniego. Jesteśmy przedstawicielem klientów w procesach karnych i cywilnych – głównie w zakresie prawa medycznego, prawa w medycynie estetycznej i kosmetologii. Prowadzimy działalność na terenie całego miasta, od Mokotowa po Północną Pragę.

adwokat praga

Dzięki dobrej znajomości branży medycznej, specjalizujemy się w sprawach związanych z błędami w sztuce lekarskiej (podczas diagnozy, operacji czy porodu). Niestety, częstym przypadkiem jest błędnie postawiona diagnoza bądź nieprawidłowo stosowane leczenie, a w najgorszych przypadkach, przeprowadzanie operacji bez faktycznej konieczności. Pomagamy w takich sytuacjach w walce o stosowne zadośćuczynienie lub odszkodowanie. U kobiet, podczas porodu zdarzają się rażące błędy, w wyniku których może dojść do śmierci lub trwałego kalectwa dziecka. Żadne pieniądze nie przywrócą zdrowia, jednak bywają niezbędne do przeprowadzenia kosztownych rehabilitacji.

Prowadzimy procesy także w branży beauty. Dotyczą one np. zabiegów wstrzykiwania botoksu, wypełniania zmarszczek kwasem, liposukcji, powiększania ust i piersi, depilacji laserowej, jak również źle wykonanego makijażu permanentnego. Korzystając z takich usług, pacjent ma zamiar poprawić swój wygląd. Jednak nie każdy lekarz jest w stanie przeprowadzić taką operację z sukcesem.

W każdym z wymienionych przypadków, sprawy nie należą do łatwych. Pracownicy sektora medycznego walczą o swoje racje, chcąc zachować dobrą reputację i prawo do dalszego wykonywania swojego zawodu. Bardzo rzadko zdarza się, że walkę na tej płaszczyźnie udaje się rozwiązać polubownie. Bez pomocy dobrego adwokata, znającego zagadnienia medyczne, proces sądowy dla poszkodowanego pacjenta zazwyczaj kończy się niepowodzeniem. Dlatego też nasza kancelaria oferuje kompleksową pomoc w dążeniu do uzyskania należnego zadośćuczynienia. Zgłaszają się do nas pacjenci szpitali oraz osoby po operacjach plastycznych, którym pomagamy i dążymy do uzyskania prawdy i stosownego odszkodowania. Dzięki temu, iż posiadamy odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie, jesteśmy w stanie na najwyższym poziomie przygotować się indywidualnie do prowadzenia każdej sprawy. Każdy klient jest dla nas priorytetem.

Specjalizujemy się także w sprawach rozwodowych, o podział majątku; w prawie rodzinnym, spadkowym i karnym. Fachowa wiedza prawnicza Karoliny Seidel zdobyta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie była wstępem do zdobywania doświadczenia na salach sądowych. Występujemy m.in. przed Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowe, Rzecznikiem Praw Pacjenta, którego siedziba mieści się na warszawskim Młynowie oraz Wojewódzką Komisją do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Urzędzie Miasta Warszawa.
Wszystkie sprawy prowadzimy z pełnym zaangażowaniem, poprzedzonym skrupulatnym przygotowaniem. Dzięki temu procesy z naszym udziałem przebiegają sprawnie i bardzo skutecznie.

Prowadzimy także szkolenia z prawa medycznego dla osób pracujących w służbie zdrowia, a także dla właścicieli i zarządzających placówkami medycyny estetycznej i gabinetów kosmetologicznych. Wyróżniają się one na tle warszawskich kursów z tej dziedziny, dzięki czemu cieszą się dużym powodzeniem.

 

Nie, prowadzimy sprawy klientów z całej Warszawy, a nawet spoza miasta stołecznego, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Specjalizacją naszej kancelarii jest prawo medyczne, a konkretniej błędy lekarskie, okołoporodowe i ich pochodne. Prowadzimy również wiele spraw rozwodowych, majątkowych, z zakresu prawa rodzinnego, karnego oraz związanych z branżą beauty.

Koszt prowadzenia sprawy to kwestia bardzo indywidualna. Zależy m.in. od gałęzi prawa, dokumentacji, ilości dowodów, stopnia skomplikowania. Każde postępowanie jest inne i wymaga innych środków - przygotowanie do rozwodu za porozumieniem stron wymaga mniej czasu niż sprawa mająca na celu udowodnienie popełnienia błędu lekarskiego, gdzie potrzebna jest także wiedza medyczna.

Na pierwsze spotkanie w kancelarii, w celu dobrego zapoznania wstępnego ze sprawą, należy przynieść wszystkie dokumenty, mogące mieć związek lub znaczenie w postępowaniu. Dobrze jest się przygotować na pierwszą rozmowę, aby nie pomiąć żadnego szczegółu i aby adwokat mógł skrupulatnie zgłębić wszelkie detale.

Do adwokata najlepiej jest udać się przed rozpoczęciem postępowania. Wtedy od samego początku jest się odpowiednio przygotowanym, można liczyć na wsparcie i pozytywny przebieg sprawy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu klient zwleka z tą decyzją, współpracę można nawiązać na każdym etapie trwania postępowania.

Do każdego klienta i każdego postępowania podchodzimy indywidualnie. Każdy przypadek wymaga podjęcia specjalnych środków i odpowiedniego przygotowania. Adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa, co wynika z Art. 6 ustawy Prawo o adwokaturze oraz z Kodeksu Etyki Adwokackiej.

Adwokat posiada doświadczenie i wiedzę, dzięki którym na podstawie dokumentacji medycznej jest w stanie skrupulatnie i prawidłowo oszacować właściwą wysokość należnego zadośćuczynienia. Profesjonalizm i konsekwencja w działaniu na drodze sądowej pomaga w uzyskaniu odpowiedniej kwoty.

Tak, prowadzimy sprawy majątkowe, często w połączeniu z rozwodowymi.

Tak, kancelaria jest odpowiednio ubezpieczona. Ten obowiązek kontroluje Okręgowa Rada Adwokacka.

Tak, adwokat ma taką możliwość, w wyjątkowych sytuacjach.

Zapraszamy do odwiedzenia nas osobiście w kancelarii, do kontaktu telefonicznego pod nr. 511 098 052 lub wysłania wiadomości na adres: biuro@adwokat-seidel.pl.

Na długość procesu rozwodowego składa się kilka czynników, m.in. czy pozew jest za porozumieniem czy chce się orzekać o winie drugiej strony, ilość dowodów i dokumentów, posiadane dzieci.

Tagi : adwokat Praga kancelaria adwokacka Praga adwokaci Praga kancelaria prawna Praga prawnicy Praga prawnicy Praga

Kancelaria Adwokacka
adw. Karolina Seidel
ul. Saska 7E,
03-968 Warszawa

+48 511 098 052
biuro@adwokat-seidel.pl