Adwokat medyczny Warszawa

Kancelaria znajdująca się w Warszawie specjalizuje się m.in. w prawie medycznym. Adwokat Karolina Seidel prowadzi sprawy karne i cywilne związane z popełnianiem błędu w sztuce lekarskiej (podczas operacji, lub nieprawidłowo postawionej diagnozy) (https://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/). Są one wyjątkowo skomplikowane i należy się do nich przygotować w odpowiedni sposób. Dokumentacja medyczna wymaga dogłębnej analizy, nierzadko konieczne jest powołanie świadków. Na tej podstawie prawnik może wyciągnąć odpowiednie wnioski, a także przedstawić swoje argumenty i dowody.

Do najczęstszych błędów w sztuce lekarskiej należą błędy okołoporodowe. Są one dosyć specyficzne, gdyż dotyczą niezwykle delikatnej i intymnej sprawy i mogą dotyczyć zarówno matki jak i dziecka. Popełnić je może nie tylko ginekolog, ale też położna lub anestezjolog. Dziecko dochodzące swoich roszczeń przed 18 urodzinami musi być reprezentowane przez swoich rodziców. Pozwana może zostać nie tylko konkretna osoba ale też cały szpital (np. w przypadku braku odpowiedniego sprzętu). Do błędów związanych z narodzinami należą też: brak diagnostyki stanu zdrowia matki lub dziecka, niewykonanie badania KTG, brak lub spóźnione cesarskie cięcie. Poszkodowana osoba może starać się na drodze sądowej do uzyskania odszkodowania, zadośćuczynienia za doznane szkody oraz o wypłacaną co miesiąc rentę.

Prawo medyczne lekarze

 

Prawo medyczne obejmuje nie tylko lekarzy i personel pracujący w szpitalu. Dotyczy również praw i obowiązków pacjentów, kosmetologów i osób zajmujących się medycyną estetyczną. Rozprawy więc mogą dotyczyć także czynności związanych z powiększaniem ust, makijażem permanentnym, zabiegów z wykorzystaniem lasera. Kancelaria oferuje profesjonalne, kompleksowe wsparcie i w takich postępowaniach.

Każda sprawa niesie za sobą ogrom pracy i włożonego zaangażowania. Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że działamy w sposób indywidualny i wyróżniamy się aktywną postawą. Mamy na swoim koncie wiele wygranych spraw, często z wysokimi odszkodowaniami (https://adwokat-seidel.pl/uslugi/).

Medycyna ciągle się rozwija, a co za tym idzie przepisy i regulacje muszą być na bieżąco aktualizowane. Dlatego też ważny jest dla nas rozwój i oprócz ukończonych studiów i uzyskanego w praktyce doświadczenia ciągle zdobywamy wiedzę. Stworzyliśmy także specjalne szkolenie obejmujące zagadnienia prawa medycznego dla osób pracujących i związanych z tą branżą. Adwokat Karolina Seidel prowadzi również prelekcje na temat błędów w sztuce medycznej, prawidłowego prowadzenia dokumentacji czy szczegółów formalnego postępowania w gabinetach kosmetologicznych. Odbywają się one na miejscu w Warszawie, a także w innych miastach Polski, np. w Szczecinie, Wrocławiu i Katowicach.

Kontakt

Porozmawiajmy, jak mogę
pomóc w Twojej sprawie.