Prawo medyczne kancelaria Warszawa

Popełnienie błędu lekarskiego może odbić się na całym zdrowiu pacjenta. Skutki niewłaściwie podjętych działań mogą prowadzić do konsekwencji, które będą odczuwalne przez całe życie. Co w takiej sytuacji zrobić? Z pewnością czasu cofnąć nie można, ale są możliwości, by w jakikolwiek sposób zrekompensować poniesione straty, by zyskać pieniądze na dalsze leczenie, na rehabilitację, rekonwalescencję. Czy samemu można coś w sądzie wygrać? Czy istnieje szansa, by obronić swoje racje?

 

***

 

Pomoc kancelarii prawnej to podstawa

Są sytuacje, w których widoczna jest rażąca wina lekarza i wtedy pacjent ma duże szanse, by walcząc w sądzie, mógł on odzyskać to, co mu się należy. Niestety, ale nie zawsze jest tak, że sprawa jest na tyle prosta i klarowna, by mogła ona zostać szybko rozwiązana. Pacjent ma swoje racje, lekarz ma swoje i tak naprawdę trudno jest znaleźć kompromis, a walka w sądzie okazuje się nie być taką prostą, jakby mogło się wydawać.

Prawo medyczne jest skomplikowane i wymaga bez wątpienia ogromu wiedzy. Tylko bowiem ona jest w stanie zapewnić wygraną, na jakiej zależy klientowi. Nasza kancelaria specjalizuje się w takich sprawach i z chęcią zajmie się również i problemem, jaki Państwo posiadają. Wystarczy umówić się z nami na rozmowę, określić problem, a następnie przekazać niezbędną dokumentację medyczną. Na tej podstawie jesteśmy w stanie oszacować, jak duże istnieje prawdopodobieństwo wygrania danej sprawy, jaką możemy ustalić linię obrony, co możemy zrobić i co zyskać, by klient był zadowolony i usatysfakcjonowany w przebiegu całej sprawy.

W jakich sytuacjach dochodzi do błędów lekarskich?

Takich sytuacji jest bardzo dużo. Mogą być one związane między innymi z źle rozpoznaną chorobą, źle przeprowadzoną operację, z nieprawidłowościami podczas porodu. Sytuacja, w której pacjent może domagać się swoich praw dotyczy również nieudzielenia pomocy czy na przykład ujawnienia tajemnicy lekarskiej. W każdej takiej sytuacji, pacjent jak najbardziej może starać się o to, aby odzyskać to, co mu się należy.

Nie ma jednego takiego samego zlecenia, jak również i każda sprawa może przyjąć zupełnie inny obrót. My każdego klienta traktujemy w pełni indywidualnie i do każdej sprawy podchodzimy priorytetowo. Zawsze obieramy sobie jeden cel – zapewnić klientowi uzyskanie odpowiedniej rekompensaty za poniesione szkody i zagwarantowanie mu pełnego zadowolenia z jakości świadczonych przez nas usług.

Nie można lekceważyć problemu lub pogodzić się z sytuacją, w której jeden błąd lekarza rzutuje na całe życie pacjenta. Należy walczyć o swoje, należy szukać jak najlepszego rozwiązania i dążyć do tego, by prawda ujrzała światło dziennie. Choć błędy lekarza się zdarzają, bo w końcu to człowiek, jak każdy inny, to jednak w wielu przypadkach te błędy są tak rażące, że lekarz musi ponieść za nie odpowiedzialność. My jesteśmy dla pacjentów i razem z nimi staramy się o tę prawdę walczyć.

Kontakt

Porozmawiajmy, jak mogę
pomóc w Twojej sprawie.