Adwokat prawo medyczne Warszawa

Biuro kancelarii Karoliny Seidel mieści się w Warszawie. Wiodącą specjalizacją jest prawo medyczne. Adwokat broni interesów klientów w sprawach karnych i cywilnych. Do najczęstszych spraw należą te związane z popełnieniem błędu lekarskiego i okołoporodowego. Są bardzo czasochłonne i wymagają wiedzy specjalisty, a także skrupulatnego przygotowania. Nie tylko znajomość zagadnień stricte prawnych ma tutaj znaczenie, lecz także przygotowanie merytoryczne z zakresu medycyny (dokumentacji, prawidłowego przebiegu leczenia lub zabiegu), dobór świadków, zebranie odpowiednich dowodów. Taki wstęp do prowadzenia sprawy jest niezbędny dla prawnika, by móc stanąć w obronie swojego klienta i dobrze go reprezentować.

Prawo medyczne obejmuje jednostki administracyjne szpitala i innych placówek, lekarzy, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, a także odnosi się do praw i obowiązków pacjentów. Również zabiegi kosmetologiczne (https://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/prawo-w-branzy-beauty/) i medycyny estetycznej są nim objęte.

Najczęściej zdarzające się błędy w sztuce lekarskiej dotyczą złych diagnoz, wprowadzenia błędnego leczenia, niewykonanie niezbędnych badań, brak lub zbyt późne udzielenie pomocy potrzebującemu. Wyróżnia się także osobno błędy okołoporodowe, związane bezpośrednio z przyjściem na świat dziecka. Każde niedopatrzenie lub brak monitorowania stanu zdrowia pacjentki i płodu może prowadzić do nieszczęścia. Swoje konsekwencje może mieć również działanie anestezjologa, położnej oraz sprawujących opiekę pielęgniarek. W wypadku takiego błędu poszkodowane mogą być aż dwie osoby i obie mogą dochodzić swoich praw i zadośćuczynienia w sądzie.

W przypadku medycyny estetycznej (https://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/prawo-w-medycynie-estetycznej/) i zabiegów u kosmetologa, nierzadko mają miejsce pomyłki przy wykonywaniu makijażu permanentnego, depilacji laserowej, masażu mechanicznym, powiększaniu piersi czy ust. Co prawda rzadziej mogą powodować zagrożenie życia, niż te wyżej wymienione, ale narażają pacjentów na problemy zdrowotne i niekorzystne zmiany w wyglądzie. W takich przypadkach również należy zgłosić się do odpowiedniej osoby, która pomoże w wyjaśnieniu sprawy i uzyskaniu adekwatnego odszkodowania.

Adwokat Karolina Seidel świadczy kompleksowe wsparcie w tego typu sprawach w Warszawie, ale także po uprzednim uzgodnieniu również i poza nią. Do każdego klienta i jego problemu podchodzi z profesjonalizmem, pełnym zaangażowaniem i oferuje indywidualne rozwiązania. Ma za sobą wiele wygranych postępowań, wraz z odpowiednim zadośćuczynieniem dla poszkodowanych.

Oprócz standardowych rozpraw, kancelaria zajmuje się również prowadzeniem szkoleń z zakresu prawa medycznego. Przeznaczone są dla pracowników służby zdrowia, a także właścicieli gabinetów i przychodni. Pacjenci także znajdą w nich zagadnienia dla siebie.

Ponadto, adwokat Seidel pomaga od strony technicznej i dokumentowej kosmetologom i salonom medycyny estetycznej, aby wszelkie formalności i procedury przebiegały zgodnie z prawem i ustalonymi odgórnie normami.

Kontakt

Porozmawiajmy, jak mogę
pomóc w Twojej sprawie.